Wykończenie mieszkań deweloperskich - kielcemieszkania.pl

Kupując nowe mieszkanie, należy upewnić się odnośnie stanu jego wnętrza. Wiele firm posiada oferty lokali na sprzedaż w stanie deweloperskim oraz wykończone pod klucz. Chcąc zdecydować się na zakup nowego lokalu, warto zapoznać się z tymi pojęciami, zwłaszcza, że rynek pierwotny na terenie Kielc zawiera oba typy nowych inwestycji na sprzedaż.

Czym różni się lokal pod klucz od deweloperskiego?

Lokal z rynku pierwotnego wykończony pod klucz to taki, do którego można od razu się wprowadzić. Remont został w nim ukończony, posiada wstawione drzwi zewnętrzne, położone płytki lub panele oraz pomalowane ściany. Bardzo często inwestycja zawiera także drzwi wewnętrzne.

Nowe mieszkania na sprzedaż w stanie deweloperskim to takie, które wymagają kompleksowego wykończenia. Ściany zazwyczaj pokryte są gładzią i przygotowane do malowania. Podłogi zostały wyrównane, jednak samodzielnie trzeba ułożyć na nich parkiet lub płytki. Deweloper zapewnia także drzwi zewnętrzne, instalację grzewczą oraz elektryczną. Jest to znacznie tańsza opcja.

Niezależnie od tego, którą wersję inwestycji wybieramy, trzeba pamiętać, że szczegóły ofert poszczególnych firm mogą się między sobą różnić, dlatego każdorazowo trzeba dokładnie dowiedzieć się, co będzie zawierało kupowane przez nas mieszkanie deweloperskie.

Jak wykończyć nowe mieszkanie w stanie deweloperskim?

W większości przypadków zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z ogromnymi emocjami, a nowi właściciele nie mogą się doczekać przeprowadzki do swojego lokalu. Chcąc jak najsprawniej przeprowadzić wszelkie prace, koniecznie trzeba je dobrze zaplanować.

W pierwszej kolejności najlepiej zająć się ewentualnymi modyfikacjami instalacji. Jeśli nie odpowiada nam lokalizacja gniazdek elektrycznych, czy rozmieszczenie żyrandoli, należy zmienić je na samym początku, gdy w nowym mieszkaniu nie ma mebli, a ściany i podłogi nie są gotowe.

Kolejnym krokiem jest położenie kafelków lub paneli. Następnie przychodzi czas na zamontowanie drzwi wewnętrznych. Warto zdecydować się na tę kolejność, ponieważ w innym przypadku może się okazać, że spód drzwi rysuje podłogę. Jest to zadanie, podczas którego bardzo łatwo może dojść do uszkodzenia farby na ścianach, dlatego najlepiej jest się tym zając przed rozpoczęciem malowania.

Etap, gdy wewnątrz nie ma jeszcze mebli oraz innych przedmiotów, jest najlepszym momentem na malowanie ścian. Gdy ściany mają już odpowiednie barwy, należy przejść do instalacji sprzętów kuchennych oraz armatury łazienkowej np. sedesu, wanny, czy umywalki.

Następnie przychodzi czas na wniesienie mebli oraz ustawienie ich w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to bardzo satysfakcjonujący etap, ponieważ można zobaczyć pierwsze zarysy ostatecznego wyglądu poszczególnych pomieszczeń.

Kiedy wszystkie szafki, stoliki i fotele stoją już na swoich miejscach, nadchodzi czas rozmieszczenia poszczególnych dodatków i dekoracji, takich jak firanki, rolety, żyrandole, lampy oraz wszystkiego innego, co pozwoli nadać pomieszczeniom wybranego stylu. Kiedy dekorowanie wnętrz zostanie zakończone, pozostaje jedynie przewieźć pozostałe rzeczy i zamieszkać w nowym domu.