Kredyt hipoteczny na dom, mieszkanie, działkę Kielce - kielcemieszkania.pl

Dzięki kredytowi hipotecznemu możesz uzyskać pieniądze na zakup dowolnej nieruchomości:

  • mieszkania
  • domu
  • działki.

Zgłoś się do nas, a my przedstawimy Ci najlepszą ofertę kredytową ze wszystkich znaczących banków i wspólnie wybierzemy najkorzystniejszą.

Kredyt hipoteczny to dla wielu nabywców jedyna szansa na zakup wymarzonego mieszkania lub domu. Proces ubiegania się o niego może wydawać się żmudny i stresujący, jednak doświadczony doradca pomoże przejść przez niego bez uszczerbku na finansach i nerwach.

Jak ubiegać się o kredyt na mieszkanie?

Przede wszystkim liczy się zdolność kredytowa, a więc zdolność podmiotu ubiegającego się o pożyczkę, do jej spłaty w określonych przez bank terminach. Badając zdolność bank bierze pod uwagę różne czynniki, w tym m.in. ilość osób na utrzymaniu klienta oraz jego dotychczasowe zobowiązania, czyli także inne pożyczki i raty. Bank analizuje także historię klienta, a więc czy korzystał on kiedyś z jakichś usług finansowych oraz czy nie zalegał ze spłatą należnych rat.

Obok wysokości samych dochodów nie bez znaczenia jest także sposób ich pozyskiwania. W ubieganiu się o hipotekę największe szanse na sukces mają osoby zatrudnione na pełen etat, na czas nieokreślony, choć osoby pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych również mogą wnioskować o kredyty hipoteczne. Bank może potraktować je surowiej i wymagać dodatkowych dokumentów. Minimalna długość zatrudnienia wymagana przez banki wynosi trzy miesiące. Rozpatrzenie wniosku może zająć bankowi do kilku tygodni, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Decyzja pozytywna jest jednak zdecydowanie powodem do radości, ponieważ bardzo wiele wniosków kończy się odrzuceniem.

Wkład własny

Chcąc ubiegać się o kredyt hipoteczny na mieszkanie, dom lub działkę, potencjalny nabywca musi mieć wkład własny w wysokości co najmniej 20 procent wartości nieruchomości. Może to być kwota w gotówce, lecz także inna nieruchomość, którą posiada klient, bądź udokumentowane koszty związane z wznoszeniem budynku. Aktywa, takie jak Indywidualne Konta Emerytalne czy polisy, także bywają brane pod uwagę jako wkład własny. Im wyższy wkład własny, tym lepsze warunki spłacania kredytu.

Kto ma największe szanse?

Oprócz wspomnianego kryterium dochodów dla banku znaczenie ma także ilość osób w gospodarstwie domowym. Małżeństwo ma większe szanse na uzyskanie hipoteki niż osoba samotna, ponieważ nawet w przypadku gdy jedno z małżonków straci pracę, drugie przejmie (przynajmniej tymczasowo) obowiązek spłacania rat. W sytuacji gdy singiel straci stałe zatrudnienie, nie będzie kto miał spłacać rat – z takiego założenia wychodzi bank. Ślub nie jest jednak konieczny. Szansę na uzyskanie kredytu na dom, mieszkanie czy działkę mają oczywiście także osoby żyjące w związkach niesformalizowanych. Wystarczy, że zadeklarują w banku prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego oraz potwierdzą zamieszkanie pod tym samym adresem (nie jest to konieczne, ale może zadziałać na korzyść).

Zostaw numer do siebie, a nasz doradca kredytowy oddzwoni.

Skontaktuj się z ekspertem